GANT slaví narozeniny

7. 2. 2019

Značka GANT letos slaví 70 let. Vzdává čest ikonám American Sportswear.

Aneta Hoffmannová Inspirace, Jaro, Kolekce, Léto

V letošním roce značka GANT slaví 70 let od svého založení. Vše začalo v roce 1949 výrobou prvotřídních košil. Od té doby uplynulo sedm desetiletí. Značka rozšířila svoji nabídku o prémiové oblečení ve stylu American Sportswear a do našich pamětí se zapsala několika ikonickými produkty. Tento rok si toto dědictví připomeneme. Zároveň navážeme na dlouhodobé krédo značky – Never Stop Learning – které se snoubí s její minulou, současnou i budoucí filozofií.     

70 let

HISTORIE

Bernard Gantmacher byl židovský přistěhovalec z Ukrajiny, který přijel v roce 1914 do USA. Začal pracovat na Manhattanu v závodu, který se specializoval na šití límců u košil. Za pár let potkal svoji manželku, která pracovala ve stejné společnosti, ale v oddělení knoflíků. Postupem času začali společně šít ležérnější košile, které vyhovovaly stylu tehdejšího oblékání mladší generace. Právě takováto košile je ikonickým produktem současné značky a vyznačuje se několika typickými prvky jakou jsou knoflíčky na límečku (tzv. button-down), sámek a poutko na zádech (tzv. locker-loop). V roce 1949 založili jejich synové Mark a Eliot rodinný podnik v New Haven na americkém východním pobřeží. Prostředí známé prestižními univerzitami a aktivním životním stylem. Tak se zrodila dnes již celosvětově známá módní značka charakteristická svým nadčasovým preppy stylem.

GANT_SS19_SOCIAL_February_Secondary_M1 GANT_SS19_SOCIAL_Extra_W2

 

7 DEKÁD 7 IKON

Celý výroční rok připomínající si 70 let značky se ponese ve znamení 7 ikonických produktů. Krédem značky je Never Stop Learning. A právě být neustále zvídavý, je neodmyslitelnou součástí DNA značky GANT. Vede nás k jejím kořenům před 70 lety, do univerzitního prostředí na americkém východním pobřeží. V uplynulých sedmi desetliletích GANT kladl důraz na inovace a zdokonalování svých ikonických produktů, kterými jsou The Button-Down Shirt, the Club Blazer (klubové sako), the Chino Pant (chinos kalhoty), the Piqué (polokošile), the Heavy Rugger (rugger), the GANT Varsity Jacket (univerzitní bomber), a the Cable Knit (copánkový svetr). Z těchto ikonických kousků vznikly sofistikovanější verze přesně tak, aby byly pozitivně přijaty po celém světě.

Každý měsíc si postupně budeme jednotlivé ikony připomínat a představíme i jejich současnou nabídku z aktuální kolekce SS19.

GANT_SS19_MP_MARCH_MENS_LIGHTOUTERWEAR GANT_SS19_CL_ALLSEASON_MENS_SHIRTS_1X1 GANT_SS19_MP_FEB_WOMENS_HEAVYRUGGER

„Na své dědictví jsme hrdí. Vášeň a inovace nás jako výrobce vysoce kvalitních košil vede kupředu. Když jsme přemýšleli, jak v rámci kolekce oslavit toto výročí, podívali jsme se do archivu. Zjistili jsme, že těchto sedm ikonických kousků preppy American Sportwear obstálo v testu časem. Vždy se v nich vlastně cítíte moderně. Jejich připomenutím chceme vzdát čest nadčasovému stylu a dlouhé životnosti, která je pro GANT tak charakteristická. Při navrhování dalších kousků máme stále na mysli tuto nadčasovou filosofii a krédo Never Stop Learning. Chceme navrhovat takové kousky, které ocení i budoucí generace,“ říká Matthew Mounsey-Wood.

Přihlásit se

Co přihlášením získáte?

  • Váš wishlist

    Bez přihlášení se vám může váš výběr časem ztratit

  • Seznam objednávek

    Po přihlášení uvidíte přehled svých objednávek

  • Osobní údaje

    Přihlášení uživatelé nemusí pokaždé znovu vyplňovat své údaje v objednávce

Váš košík 0

Zavřít

Potřebujete pomoci s objednávkou? Jsme tady pro vás v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na telefonním čísle 210 012 200