Jak vybrat stylové pánské plavky?

28. 7. 2020

Potřebujete na letní dovolenou nové plavky a nevíte, jaký střih a barvu vybrat? Přečtěte si rady našich stylistů a zjistěte, jaké jsou nejnovější módní trendy.

Lucie Červinková

Padnoucí střih pánských plavek může zakrýt drobné nedostatky. Poradíme vám, jaký model zvolit s ohledem na konkrétní typ postavy.

1. TYP POSTAVY

 

 • Silnější postava – volte plavky s vyšším pasem a ideálně jednobarevné s nějakým zajímavým zavazováním. Pokud máte větší bříško, ale štíhlé nohy, sáhněte po kratších nohavicích. Dejte si však velký pozor na gumu v pase – neměla by být příliš vysoká, to většímu bříšku příliš nelichotí a zbytečně upoutává pozornost. Pohodlněji se budete cítit ve volnějších modelech.

 

 • Širší boky – nejlépe vám budou sedět volné šortky. Čím vyšší postavu máte, tím delší nohavičky si můžete dovolit. Nedoporučujeme klasické slipové plavky, které by vaše širší boky ještě více rozšířily.

 

 • Štíhlé tělo s úzkým pasem – GRATULUJEME, můžete si vybrat různé střihy od slipů, přes šortky až po přiléhavé boxerky. Doporučujeme vám však zvolit spíše plavky, které vaši postavu trochu zmohutní – tedy volné kraťasy s nohavičkami a širší gumou. Výborně v tomto pomohou i plavky s pestrými vzory.

 

 • Menší postava –  dlouhé nohavičky opticky zkracují nohy. Volte tedy boxerky těsně pod zadek. Tento střih plavek navíc zadní partie krásně vytvaruje. Můžete sáhnout i po slipech, pokud se na ně cítíte. Volte vždy plavky s užší gumou.

 

 • Vypracovaná stehna – pozor na slipy a boxerky, které by se vám mohly zařezávat. Postavu nejlépe podtrhnou přiléhavé plavky s nohavičkami a širší gumou. Pokud máte opravdu fitness postavu, můžete mít problém se šířkou nohavic vůči útlému pasu. Snažte se tedy vždy volit větší velikost a plavky utahovat v pase, abyste se cítili komfortně.

 

2. STŘIHY PLAVEK

 

Stejně jako v případě spodního prádla, se i při výběru plavek muži dělí na „slipaře a trenkaře“. Oba střihy mají své pro a proti. Postupem času ale slipaři ubývají a čím dál radši pánové sahají po trenkových plavkách.

 

 • Slipy - Slipy za každých okolností perfektně sedí. Hodí se na sportovní plavání, rekreační potápění, ale i do aquaparků. Díky absenci nohaviček opticky prodlužují nohy.

 

 • Upnuté plavky s nohavičkou - V současnosti nejoblíbenější střih, sedí mužům všech věkových kategorií a typů postavy. Nezařezávají se, jsou pohodlné a v neposlední řadě pěkně tvarují zadní partie těla.

 

 • Volné šortky - Jsou v současné době nejmodernější a nejoblíbenější mezi všemi typy plavek. Jako volnočasové plavky sedí perfektně, můžete v nich sportovat, procházet se po pláži nebo posedávat u baru. Aby pro vás byly pohodlné i na plavání, je důležité volit lehké materiály s dobrou gumou, ideálně na zavazování. Tento střih plavek totiž rád klouže pod tíhou vody dolů.

 

 

Přihlásit se

Co přihlášením získáte?

 • Váš wishlist

  Bez přihlášení se vám může váš výběr časem ztratit

 • Seznam objednávek

  Po přihlášení uvidíte přehled svých objednávek

 • Osobní údaje

  Přihlášení uživatelé nemusí pokaždé znovu vyplňovat své údaje v objednávce

Váš košík 0

Zavřít

Potřebujete pomoci s objednávkou? Jsme tady pro vás v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na telefonním čísle 210 012 200