Beacon projekt aneb čištění vod od plastů

27. 7. 2019

Gant letos již druhým rokem pokračuje s projektem GANT Beacon, který napomáhá k čištění vod od plastů, a tím i k její recyklaci.

Sára Zvoníčková

 Důvodem vzniku tohoto projektu je fakt, že až miliarda lidí na celém světě trpí nedostatkem pitné vody, ke které nemá přístup.

 

Věděli jste, že...

 

Znečištěné vody využívá přes miliardu lidí, což způsobuje choleru, úplavici, břišní tyfus, nebo obrnu? To představuje ročně kolem 800.000 úmrtí. V naší společnosti máme jediný cíl - We will never stop learning. Díky tomuto pravidlu, Gant letos již druhým rokem pokračuje s projektem GANT Beacon, který napomáhá k čištění vod od plastů, a tím i k její recyklaci. Spolupracujeme s rybáři ve Středozemním moři a snažíme se odstranit až 165 milionů tun plovoucích plastů v oceánech. 

GANT_SS19_MP_FOOTWEAR_BEACONS

Nasbírané plasty z vody recyklujeme a z nich vytváříme znovu použitelné nitě, ze kterých vyrábíme další kousky oblečení. Roku 2018 to byly Beacon košile pro muže i ženy, vyrobené technologii Tech Prep™. Tyto košile jsou strečové, prodyšné a odvádějí vlhkost. Knoflíky jsou také z recyklovaného materiálu.

GANT_FW18_SEPT_OCCASION_BEACONS_M_WET

Na rok 2019 jsme pro vás projekt rozšířili o boty, které mají povrch z recyklovaného materiálu. Jsou ideální pro každodenní nošení a jejich sportovní look.

Dají se kombinovat s chinos kalhotami, džínami, nebo s bílým basic tričkem.

jjj

We will never stop learning!

Přihlásit se

Co přihlášením získáte?

  • Váš wishlist

    Bez přihlášení se vám může váš výběr časem ztratit

  • Seznam objednávek

    Po přihlášení uvidíte přehled svých objednávek

  • Osobní údaje

    Přihlášení uživatelé nemusí pokaždé znovu vyplňovat své údaje v objednávce

Váš košík 0

Zavřít

Potřebujete pomoci s objednávkou? Jsme tady pro vás v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na telefonním čísle 210 012 200