Obchodní jednání

27. 9. 2018

Jak se říká, šaty dělají člověka. Toto přísloví je mnohem více důležité právě při obchodním jednání.

Lucie Piedová Inspirace

Příjemné jednání musí jít v ruku v ruce s vhodně zvoleným outfitem. Projev a oblečení tvoří u obchodního partnera první dojem, který je velmi důležitý a na jeho tvorbu máme jen jeden pokus. Pravdou je, že svým zevnějškem nereprezentujeme jen sebe ale i firmu, ve které jsme zaměstnáni.

GANT_FW18_SEPTEMBER_LEAD_C

Představa samotného oblékání a kombinování oblečení na konferenci je možná horší, než samotná realizace. Stačí investovat do pár nadčasových kvalitních kousků a je to! V dnešní době je formální oblečení mnohem ležérnější, a proto se nemusíme bát upjatých obleků se strakatou kravatou. Úplně si vystačíme s dobře padnoucí formální košilí například bílé barvy, která je nadčasová a působí skvěle za každých okolností. Bílou košili je snadné zakomponovat do jakéhokoli outfitu/obleku. Velmi důležitými kritérii při výběru právě formální košile je především materiál, kvalita a s tím často souvisí i značka. Jelikož se dá předpokládat, že v košili budete trávit více času, musí Vám být pohodlná. Ideálně by formální košile měla být vyrobena z přírodních materiálů. Přírodní materiály jsou prodyšné, vypadají luxusně a tepelně izolují. Kvalitní pánské i dámské košile jsou vyrobeny i ze 100% bavlny.GANT_FW18_SEPTEMBER_LEAD_W2

Co se týče barevných kombinací, ty jsou v tomto případě velmi individuální. Někdo má rád minimalismus, jiný se řídí pravidlem Coco Chanel, a sice nekombinovat více než tři barvy. Obecně platí, že by outfit neměl být příliš barevný a strakatý. Minimalistickému outfitu se spíš přijde na chuť než na pestré barevné kombinace. S tím souvisí i volba doplňků. Jelikož další a neposlední výhodou bílé košile je možnost dotvoření outfitu různorodými doplňky, šperky…

GANT_FW18_AUGUST_LEAD_W

Dalším velmi důležitým kritériem je správný střih. Pozornost je nutné věnovat tomu, jak sedne oděv v ramenou, rukávech, nohavicích, přes hrudník.. 

GANT_FW18_EYEWEAR_OPTICAL_C

Stačí si vybrat dobře padnoucí oblek. K jakémukoli obleku zvolte kvalitní bílou košili. Outfit doplňte třeba jen hodinkami, které utvoří komplexní formální look a máte z velké části vyhráno! 

 

Přihlásit se

Co přihlášením získáte?

  • Váš wishlist

    Bez přihlášení se vám může váš výběr časem ztratit

  • Seznam objednávek

    Po přihlášení uvidíte přehled svých objednávek

  • Osobní údaje

    Přihlášení uživatelé nemusí pokaždé znovu vyplňovat své údaje v objednávce

Váš košík 0

Zavřít

Potřebujete pomoci s objednávkou? Jsme tady pro vás v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na telefonním čísle 210 012 200