The Club Blazer

19. 3. 2019

Ikonické klubové sako GANT je jedním z pilířů amerického sportovního oblečení. Původně bylo navržené jako exkluzivní oblečení pro členy jachtařského klubu.

Markéta Mikšíková Inspirace, Zajímavosti

Klubové sako, jeden z ikonických produktů značky GANT, je jedním z pilířů amerického sportovního oblečení. Pánské sako v rovném střihu bylo poznávacím znamením členů jachtařského klubu. Charakteristickým znakem jsou elegantní zlaté knoflíky a kapsy s patkou. Když zakladatelé značky přemýšleli nad střihem i materiálem nového saka, šlo jim především o to, aby se v něm zákazníci cítili, jako kdyby jim ho ušili na míru. Zároveň ale museli myslet ekonomicky. Rozhodli se vytvořit saku měkkou konstrukci, čímž docílili přirozeného vzhledu.

 

cover

Dnes už ikonický kousek tak získal moderní střih a nebyl tak hranatý v ramenou jako ostatní saka té doby. Dva rozparky v zadní části slouží pro maximální pohodlí při pohybu. Vlněná tkanina je pevná, ale prodyšná. Klubové sako GANT se v průběhu let samozřejmě vyvíjelo a měnilo. Dnes už ho nemusí nutně nosit jen pánové, ale i jejich polovičky. V letošní jubilejní sezóně je navíc i součástí kolekce, při jejíž výrobě se dbá na životní prostředí.

nl

Klubová saka jsou součástí udržitelné řady GANT Beacons Project. GANT spolupracuje se společností Seaqual, která recykluje plasty sesbírané v oceánu a vyrábí z nich vlákno, které se využívá na oblečení pro uvědomělý a zároveň aktivní život.

Kultovní klubové sako bude dokonale vypadat s dalším typickým kouskem značky GANT. Ideálně ho zkombinujte s oxfordskou košilí a denimovými kalhotami.

foto1

 

1960s: změny a výzvy

Desetiletí politických a společenských změn, vznik nové éry. Britský rock, americký pop a továrna na hity Motown Record. Protesty proti válce ve Vietnamu, hnutí za lidská práva a za práva žen začínají rozdělovat společnost. Lidé objevují nový smysl pro duchovno.

Ve filmech

Diváci chodí na muzikály „My Fair Lady," „The Sound of Music" a „Mary Poppins," a milují spaghetti westerny jako „Hodný, zlý a ošklivý“ nebo „Pro hrst dolarů“

Z knižních pultů

Jednou z nejlépe prodávaných knih roku 1961 je „Winnie Ille Pu," verze Medvídka Pú přeložená do latiny maďarským lékařem.  

Párty v roce 1969

V Catskill Mountains v severní části New Yorku, mléčná farma nedaleko od města Woodstock hostila hudební festival, kde bylo 400,000 lidí.

nn

Přihlásit se

Co přihlášením získáte?

  • Váš wishlist

    Bez přihlášení se vám může váš výběr časem ztratit

  • Seznam objednávek

    Po přihlášení uvidíte přehled svých objednávek

  • Osobní údaje

    Přihlášení uživatelé nemusí pokaždé znovu vyplňovat své údaje v objednávce

Váš košík 0

Zavřít

Potřebujete pomoci s objednávkou? Jsme tady pro vás v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na telefonním čísle 210 012 200