Funkční kousky do každého počasí

Nenechte se zaskočit jarním deštěm. Máme pro vás oblečení i do nepříznivého počasí, ať už se vydáte do městských ulic, na golf nebo do přírody.
Aneta Hoffmannová

Ty nejlepší materiály vás dokonale ochrání a budete v suchu a teple, seznamte se s nimi.

Nepromokavý a odolný Gore-Tex®

Podstatou všech materiálů Gore-Tex je membrána Gore-Tex®. Obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na čtvereční centimetr (9 miliard na palec). Pro představu jsou tyto póry 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Membrána Gore-Tex® je díky tomu z vnější strany zcela nepromokavá, ale umožňuje odvod vlhkosti z vnitřní strany. Oblečení z Gore-Texu® je trvale nepromokavé a větruvzdorné a zároveň optimálně prodyšné a navíc dlouho vydrží.  Při pořízení tohoto oblečení sledujte zejména údaje o vodním sloupci a prodyšnosti. Například prodyšnost RET < 4,5 m2 a vodní sloupec 28.000 mm už dělají z oblečení extrémně odolné i do prudkého deště, takže jste maximálně chráněni. Samozřejmě se tyto vlastnosti odráží i v ceně produktů, ale z dlouhodobého hlediska se to rozhodně vyplatí.


Spolehlivý HIPE®

Vzhledem k množství technických látek na trhu může být opravdu výzva rozlišit ty dobré od těch špatných. Proto byl vyvinut značkou Peak Performance materiál HIPE®, aby mohli zákazníkům poskytnout vysoce výkonné alternativy oblečení, na které se mohou spolehnout. Všechny produkty HIPE jsou testovány odbornými sportovci. Základní vlastnosti jsou velmi podobné jako u Gore-Texu, takže jsou prodyšné, voděodolné i větruvzdorné. Materiál HIPE je ještě odstupňovaný na několik úrovni. Rozmezí vodního sloupce se tak pohybuje od 5.000 mm po 10.000 mm, stejně jako prodyšnost, která je od 5.000 po 20.000 g/m2/24h. S vyšším vodním sloupcem však prodyšnost přirozeně trochu klesá. Nicméně cenová relace u produktů s tímto materiálem je nižší a tudíž jsou produkty mnohdy dostupnější.

Novinkou jsou pak i produkty, které jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného polyesteru v kombinaci s technickým materiálem.


 

Funkční oblečení už zdaleka není jen do přírody. Vyzkoušejte!

 

Související články
2. 11. 2022
Dárkové balení