Jak být preppy

11. 6. 2018

Další trend? Kdepak. Preppy není chvilkovou záležitostí, která s nástupem nové sezóny odezní. Pokud nevíte, co si pod tím představit, brzy budete mít jasno.

Lucie Červinková Dámská móda, Inspirace, Pánská móda

Preppy je módní styl, kterým se chtěli v 50. letech odlišit studenti prestižních škol od ostatních. Název je pak odvozen od slova „university-preparatory schools“. Značka GANT vznikla v roce 1949 nedaleko univerzity v Yale, takže není náhodou, že právě ona patří mezi typické značkové ikony tohoto stylu. Nejde jen o módu, ale celkově o životní styl, který se točí kolem výtříbeného vkusu – knih, sportu anebo umění. Rozhodně nejde o chvilkový módní trend, naopak se v něm snoubí nadčasovost s kvalitou. Bez saka, košile, polotrička nebo rozepínacího svetru se při sestavování toho správného preppy outfitu neobejdete.

GantSS11_Preppy_3

 

JAK PREPPY STYL ZARUČENĚ POZNÁTE?

 1. Sportovní elegance – možná na první pohled trochu protichůdné výrazy, ale skvěle vyjadřující tento styl. Inspirováno golfem, kriketem nebo jezdectvím, ale za každých okolností dokonale upraveni.
 2. Konzervativní střihy i barvy – nečekejte ani nehledejte žádné módní výstřelky. Červená, bílá a tmavěmodrá jsou základními stavebními barvami. Vsaďte ale také na kvalitní materiál jako je bavlna, vlna nebo kašmír.
 3. Kostky, proužky a jemné doplňky – kostkovaná saka, pruhovaná trička a decentní hodinky ideálně s koženým páskem.

BEZ ČEHO SE NEOBEJDETE

Modré sako

Bílá košile

Chinos kalhoty

Polo tričko

Přihlásit se

Co přihlášením získáte?

 • Váš wishlist

  Bez přihlášení se vám může váš výběr časem ztratit

 • Seznam objednávek

  Po přihlášení uvidíte přehled svých objednávek

 • Osobní údaje

  Přihlášení uživatelé nemusí pokaždé znovu vyplňovat své údaje v objednávce

Váš košík 0

Zavřít

Potřebujete pomoci s objednávkou? Jsme tady pro vás v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na telefonním čísle 210 012 200