The Varsity Jacket

3. 9. 2019

Století začíná povzdechem úlevy – V roce 2001 dochází k teroristickému útoku, který na jedné straně spojí lidi i svět, ale některé části naopak navždy rozdělí.

Aneta Hoffmannová

 Kořeny bundy zvané Varsity Jacket najdeme u jiného kousku oblečení – a to u mikin, které na sobě měly vyšité písmeno. Toto písmeno bývalo propacované a velké a připínala se k němu různá ocenění. I proto se takovéto mikině říkalo Letter Sweater a poprvé světlo světa spatřila díky baseballovému týmu Harvardské univerzity v roce 1865. Odtud je pak i název Letter Jacket. Baseballová bunda, někdy zvaná i bomber. Tradičně ji nosili studenti středních škol a univerzit v Americe, aby hrdě reprezentovali svůj oblíbený sportovní tým, zároveň se pak mohli chlubit připnutými oceněními ze svých sportovních, či akademických úspěchů. 

 

Snímek obrazovky 2019-09-03 v 10

A kde se vzalo slovo Varsity? Vzniklo zkrácením slova university a používalo se zejména v souvislosti s univerzitními sporty.

 

2000: začátek nového století

2000_font

Století začíná povzdechem úlevy – předpovídané katastrofy spojené s příchodem nového tisíciletí se nenaplnily. Krátce na to však dochází v roce 2001 k teroristickému útoku, který na jedné straně spojí lidi i svět, ale některé části naopak navždy rozdělí. Telefony se stávají chytrými a novým způsobem komunikace jsou textové zprávy.

SBOHEM VHS

Rok 2002 je prvním rokem, kdy utratíme více peněz za disky DVD než VHS pásky. A v roce 2003 se půjčovny VHS promění na půjčovny DVD. 

dvd

V KINECH

Superhrdinové jsou sice stále populární, ale pomyslnou štafetu oblíbenosti začínají přebírat i hobité, kouzelníci a karibští piráti.  

spiderman

NA KNIŽNÍCH PULTECH

Kdo by si mohl pomyslet, že renesanční umělec se stane hlavním předmětem bestselleru? „Šifra Mistra Leonarda“ (The Da Vinci Code) od Dana Browna se stává literární senzací.

NEVER STOP LEARNING 

Přihlásit se

Co přihlášením získáte?

  • Váš wishlist

    Bez přihlášení se vám může váš výběr časem ztratit

  • Seznam objednávek

    Po přihlášení uvidíte přehled svých objednávek

  • Osobní údaje

    Přihlášení uživatelé nemusí pokaždé znovu vyplňovat své údaje v objednávce

Váš košík 0

Zavřít

Potřebujete pomoci s objednávkou? Jsme tady pro vás v pracovní dny od 9:00 do 17:00 na telefonním čísle 210 012 200